Za nami pierwszy dzień CieszFanów Festiwalu. Do Cieszanowa, niewielkiego podkarpackiego miasteczka, w którym na co dzień mieszka zaledwie półtora tysiąca osób przyjechało cztery tysiące fanów rocka. A to dopiero pierwszy dzień tego rockowego święta. Tysiące festiwalowiczów są ciągle w drodze na koncerty, które potrwają do późnych godzin sobotnich i zakończą się 20 sierpnia
Na uczestników festiwalu czeka jeszcze 21 koncertów - w tym takich gwiazd sceny muzycznej, jak Organek, Pidżama Porno czy KSU. Szykuje się też wyjątkowy powrót po ośmioletniej przerwie - zespołół Blenders i ich hit "Czarny ciągnik".


Historia cieszanowskich festiwali


CieszFanów Festiwal to następca tak cenionych cieszanowskich festiwali, jak Breakout i Cieszanów Rock Festiwal. Od trzech edycji organizatorzy zrewolucjonizowali festiwal dzięki czemu stał się on jedną z największych imprez rockowych, odbywających się obecnie w Polsce.

Na przysłowiowym końcu świata, organizujemy wydarzenie na które jadą tysiące osób z całej Polski, przybywają tu dla klimatu, ludzi i muzyki - mówi Marcin Piotrowski dyrektor promocyjny festiwalu.

Film z pierwszego dnia:


Nie tylko muzyka


Przestrzeń festiwalową wypełnia nie tylko muzyka. W namiocie Otwarte Głowy codziennie można porozmawiać z artystami występującymi na cieszanowskiej scenie, towarzyszą im też liczne debaty i dyskusje. Rozmowy dotyczą również ekologii np. debaty z przedstawicielami Operacji Czysta Rzeka, czy rozmowy o kryzysie uchodźczym z okazji przypadającego na 19 sierpnia Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, a to właśnie Cieszanów w momencie wybuchu wojny w Ukrainie stał się jednym z najaktywniejszych centrów pomocowych.


Festiwal to wyjątkowe święto miłości międzyludzkiej i pokoju, wypełnione tysiącami kolorowych, rozbawionych ludzi. Bilety jednodniowe i karnety dostępne są w kasach biletowych w Cieszanowie.


Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, MiG Cieszanów przy współpracy z agencją Hip Hip Hura

Dr Misio - Mentolowe (live CieszFanów Festiwal 2021)


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.