Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas "Trzeźwego weekendu", na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali blisko 14 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 15 kierowców.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 13 890 kierujących. Podczas działań ujawnili 32 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 17 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków. W Wólce Niedźwieckiej kierujący iveco podczas cofania, potrącił pieszą znajdującą się za jego samochodem. 80-latka poniosła śmierć na miejscu. W miejscowości Durdy, w gminie Baranów Sandomierski, zginęła rowerzystka potrącona przez peugeota.

Do pierwszego z tych tragicznych zdarzeń doszło około godz. 8.30, w Wólce Niedźwiedzkiej w powiecie rzeszowskim. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Iveco, 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, cofając, potrącił pieszą znajdującą się za jego samochodem. Mimo reanimacji, życia 80-letniej kobiety nie udało się uratować.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila.

Do kolejnego z tych tragicznych zdarzeń doszło około godz. 11, na drodze wojewódzkiej nr 872, w miejscowości Durdy, w gminie Baranów Sandomierski, w powiecie tarnobrzeskim. Jak wstępnie ustalono, 34-latka kierująca peugeotem, podczas wyprzedzania, najechała na rowerzystkę, która poruszała się tym samym pasem jezdni.

69-letnia rowerzystka zmarła na miejscu wypadku. Jak ustalili policjanci, kierująca peugeotem była trzeźwa.

Policjanci, pod nadzorem prokuratorów, wyjaśniają okoliczności obu tych tragicznych zdarzeń.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.