Developres Rzeszów poznał dwóch z trzech rywali w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. "Rysice" w fazie grupowej będą rywalizować m.in. z włoską potęgą, Imoco Volley Conegliano.
W piątek 16 września w Brukseli odbyło się losowanie fazy grupowej ligi Mistrzyń. Z polskich zespołów o miano najlepszej drużyny na starym kontynencie będą walczyć Developres Bella Dolina Rzeszów, Grupa Azoty Chemik Police oraz ŁKS Commerceon Łódź.

Najbardziej znanym z rywali "Rysic" jest oczywiście włoski gigant siatkarski Imoco Volley Conegliano, który od 2018 roku niepodzielnie panuje we włoskiej Serie A. Imoco 2021 roku zdobyło poczwórną koronę mistrzostwo Włoch, Superpuchar Włoch, Puchar Włoch i zajęło 1. miejsce w Lidze Mistrzyń. W poprzednim sezonie Włoszki do kompletu zabrakło tego ostatniego triumfu, który sprzątnął im Vakifbank Stambuł.

Okazuje się, że w grupie A dojdzie do pojedynku sióstr. Innym rywalem Developresu będzie dobrze znany rzeszowskim fanom siatkówki zespół z francuskiej Miluzy, ale pod nieco inną nazwą Volley Mulhouse Alsace, w którym występuje Anna Haak.

Z Miluzą Developres mierzył się już w pucharach europejskich dwukrotnie. W sezonie 2017/18 w Lidze Mistrzyń oraz w sezonie 2019-20 w Pucharze CEV. W pierwszym przypadku rzeszowianki dwukrotnie ograły rywalki 3:1, a w drugim "Rysice" wygrały u siebie 3:2, ale na wyjeździe uległy w takim samym stosunku. Sprawę awansu do 1/8 finału rozstrzygnął wówczas złoty set, wygrany przez Developres 15:13.

Podział fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń w sezonie 2022/23


Grupa A:
Imoco Volley Conegliano (Włochy)
Developres Bella Dolina Rzeszów (Polska)
Volley Mulhouse Alsace (Francja)
Zwycięzca meczu kwal. 11/12

Grupa B:
Vereo Volley Monza (Włochy)
Volero Le Cannet (Francja)
CS Volley Alba Blaj (Rumunia)
SC Prometej Dnipro (Ukraina)

Grupa C:
VakifBank Stambuł (Turcja)
Igor Gorgonzola Novara (Włochy)
SC Poczdam (Niemcy)
Zwycięzca meczu kwal. 9/10

Grupa D:
Fenerbahce Opet Stambuł (Turcja)
ŁKS Commercecon Łódź (Polska)
Allianz MTV Stuttgart (Niemcy)
Zwycięzca meczu kwal. 13/14

Grupa E:
Grupa Azoty Chemik Police (Polska)
Eczacibasi Stambuł (Turcja)
C.S.M. Targowice (Rumunia)
Maritza Płowdiw (Bułgaria)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.