W ogrodzie, który powstał na os. Pobitno, posadzonych zostało prawie 1400 roślin. Jest tu także plac zabaw a także siłownia plenerowa. Mini park przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie został symbolicznie oddany do użytku w środę.
- Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Idea zrównoważonego rozwoju opiera się na tym, że powinniśmy wszyscy pracować nad lepszą jakością życia w naszych miastach. Ten temat często przejawia się w naszych dyskusjach o mieście. Dziś mamy taki miły moment - symboliczne oddanie do użytku jednego z nowych ogrodów kieszonkowych, które urządzamy po to, aby w naszym mieście żyło się lepiej, przyjemniej - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie
ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie


Ogród przy ul. Kurpiowskiej ma powierzchnię 20 arów. Powstał na działce wydzielonej z terenu należącego do MPWiK Rzeszów.

- Dzięki współpracy z tą miejską spółką a także mieszkańcami osiedla udało się stworzyć miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować a także poćwiczyć, bo znajduje się tu siłownia plenerowa. Jest także plac zabaw dla dzieci. Znajdują się tu jednak przede wszystkim nasadzenia - prawie 1400 roślin, wśród których są wysokie drzewa - graby, klony. Jest mnóstwo krzewów, bylin, także tych obecnie pięknie kwitnących - hortensji, jeżówek - wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie
ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie


W ogrodzie ustawione zostały specjalnie dla tego miejsca zaprojektowane parklety, jest także zadaszona pergola.

W tym roku w Rzeszowie decyzją prezydenta Konrada Fijołka nowe ogrody kieszonkowe powstają m.in. także przy al. Sikorskiego, na os. Baranówka, Nowe Miasto.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.