Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt tej inwestycji, wykonanej w całości w tym roku, to ponad 8,2 mln zł.
- Jej celem była poprawa komunikacji i bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego a także na sąsiednim - al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego, na którym zamontowana została sygnalizacja świetlna. Dzięki niej kierowcy wyjeżdżający z Osmeckiego będą mogli bez problemu włączać się do ruchu na al. Wyzwolenia. Bez świateł skręt w lewo był bardzo niebezpiecznym manewrem, na co mieszkańcy zwracali nam uwagę - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wyzwolenia, Rzeszów
Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie


Zakres prac był spory. W ramach tego zadania przebudowane zostało samo skrzyżowanie i cztery jego wloty: południowy (al. Okulickiego), wschodni (al. Wyzwolenia), północny i zachodni (al. Wyzwolenia). Powstały nowe prawoskręty, z których korzystają kierowcy jadący z ul. Osmeckiego na al. Wyzwolenia, z al. Wyzwolenia na al. Okulickiego, al. Okulickiego na al. Wyzwolenia.

Częściowo przykryty został potok Przyrwa, przebudowano także ścieżki rowerowe i chodniki, trzy zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne. Zamontowana została nowa sygnalizację świetlna, powstały przejazdy rowerowe.

Wyzwolenia, Rzeszów
Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie


Inwestycja jest już zakończona. Trwają ostanie prace porządkowe, wprowadzany jest nowy program sygnalizacji świetlnej.

Przebudowa kosztowała nieco ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w ramach projektu "Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie".

Przebudowane skrzyżowanie Wyzwolenia i Okulickiego w Rzeszowie


- Rada Osiedla Baranówka od lat zabiegała o budowę sygnalizacji świetlanej na skrzyżowaniu Osmeckiego z Wyzwolenia. Bardzo się cieszę, że inwestycja ta doszła do skutku. Mam nadzieję, że udrożni to wyjazd z osiedla. Liczę, że kolejnym etapem będzie budowa połączenia ul. Okulickiego z ul. Warszawską przy gazowni, która wpłynie na poprawę ruchu z osiedli Baranówka, Miłocin i Staromieście. - Mówi nam Mateusz Maciejczyk, radny z Osiedla Baranówka.

~Moro

09-10-2022 20:56 0 0

Chyba jedyny skład materiałów budowlanych do którego działa sygnalizacja świetlna. Jadąc okulickiego mamy pas do jazdy w lewo i prosto. Jadąc prosto jedziemy do składu budowlanego. Przybysz z innego miasta pojedzie prosto i zonk. Nawet oznaczenia , że droga ślepa. Super - tyle milionów na przebudowę i taka paranoja. Rzeszów - stolica innowacji!!!
Odpowiedz

~Zbigniew

06-10-2022 10:18 1 7

Ta inwestycja nie wpłynie na poprawę ruchu. Osiedle Baranówka będzie dalej zakorkowane.
Trzeba budować nowe drogi wyjazdowe z Baranówki do ul. Warszawskiej. Moim zdaniem trzeba przebudować wyjazd z ul. Miłocińskiej, tzw. most Ferenca tzn. mały wiadukt pod torami, który nie dość, że jest jednokierunkowy, to przy każdej nawet mniejszej ulewie uniemożliwia wyjazd z osiedla.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.