W sobotę rozebrane zostały zgliszcza domu rodziny pogorzelców z Zaczernia. W akcji pomagali mieszkańcy, sołtys oraz wójt gminy. Osoby zaangażowane w pomoc chcą jeszcze w tym roku postawić dla nich nowy dom!
Fot. Wojciech Kochman

Sąsiedzi pomagają jak mogą

Już w sobotę, trzy dni po tym jak pożar strawił dom Łukasza i Dominiki, dzięki pomocy znajomych, sąsiadów i sołtysa Zaczernia udało się rozebrać zgliszcza domu państwa Pustelaków. Pomoc prawną i finansową zadeklarowały władze gminy. Gmina podstawi również kontener na gruz i sfinansuje jego wywóz. Dalsze prace ruszą od poniedziałku.

Fot. Wojciech Kochman

- Trzy dni i zgliszcza domu zrównane. Tak jak pisałem, sytuacja jest dynamiczna. W poniedziałek zostanie wywieziony gruz i można będzie stawiać nowy dom. - informuje Wojciech Kochman z Zaczernia.

Licytują przedmioty i usługi organizują imprezy

Mieszkańcy Zaczernia i inni ludzie dobrej woli postanowili pomóc poszkodowanym. W tym celu powstała specjalna grupa na portalu społecznościowym Zaczernie pomaga - Licytacje dla Rodziny z Zaczernia na budowę domu Celem "licytacji" jest zachęcenie potencjalnych darczyńców do wpłacania darowizn na specjalnie utworzone konto. Prezentacja i "licytacja" przedmiotów odbywa się grupie. Postąpienie wynosi 5 zł. Po wygraniu "aukcji" trzeba dokonać wpłaty wylicytowanej kwoty na konto dedykowane pogorzelcom 72 9191 0000 2001 0003 3734 0004 oraz z dowodem wpłaty odebrać wylicytowaną rzecz lub usługę.

Co można wylicytować?

Sztukę kochania Wisłockiej, małego głoda, masaż relaksacyjny, pizzę, konfitury, czy mamrota z serialu Ranczo - wszystkie te rzeczy możesz otrzymać w zamian za wpłatę darowizny na pomoc pogorzelcom z Zaczernia.

Kurs samoobrony

Inny pomysł na pomoc mają miłośnicy JUJUTSU i OSP Zaczernie, którzy wspólnie organizują maraton samoobrony. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc w odbudowie domu państwa Pustelaków. - Chcemy pomagać! Dlatego razem z OSP ZACZERNIE organizujemy charytatywny event: Samoobrona dla dzieci i młodzieży. 17.10 zapraszamy na 3h treningu, podczas którego każdy będzie miał okazję poznać kilka skutecznych chwytów japońskiego jujutsu. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla rodziny, która w pożarze utraciła dom. RAZEM MOŻEMY POMÓC! - czytamy na stronie akcji.