Zastanawiasz się, w jaki sposób uczcić w tym roku odzyskanie przez Polskę niepodległości? I czy można coś zrobić bez wychodzenia z domu? Weź udział w dyktandzie na Święto Niepodległości!
Z ciekawą propozycją przychodzi znany serwis edukacyjny, zachęcający do udziału w internetowym dyktandzie charytatywnym (to będzie już trzecia edycja tego wydarzenia!). To swoiste dwa w jednym. Po pierwsze, możemy dać wyraz naszego patriotyzmu, sprawdzając, na ile jesteśmy zaznajomieni z zawiłościami języka ojczystego. Po drugie, możemy pomóc potrzebującym.

Zebrane w ramach akcji środki zasilą konto Fundacji Zarys, która wysyłała już 8 tirów z pomocą medyczną do Ukrainy. Wartość przekazanych przez fundację towarów przekroczyła już 2,6 mln zł. Celem organizatorów dyktanda jest zebranie środków na kolejnego tira z pomocą.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Wystarczy komputer z dostępem do internetu. Charytatywne dyktando będzie dostępne przez cały długi weekend: od 11 do 13 listopada 2022 r. Można przystąpić do rozwiązywania w dowolnej, dogodnej chwili. Treść dyktanda utrzymana jest w duchu obchodzonego 11 listopada święta.

O odpowiedni poziom trudności zadbali członkowie Fundacji Języka Polskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez kanał Historia Realna.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w akcji? Wystarczy w dniach 11-13 listopada odwiedzić stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować), kliknąć w przycisk WEŹ UDZIAŁ, wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą i rozwiązać dyktando.

Szczegóły akcji znajdziesz na stronie wydarzenia:
https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.