Ostatnią przeszkodą do budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego było nabycie działek. Władzom Rzeszowa jednak udało się pokonać i ten problem. W przyszłym roku ruszy przetarg na budowę tego obiektu wart 32 mln zł.
Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa władze miasta poinformowały o nabyciu działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Inwestycja ma powstać przy ul. Wyspiańskiego 22. Na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg pod budowę.

- Mamy już wszystkie działki pod tą inwestycję. Jeszcze w październiku chcemy wystąpić z prośbą o pozwolenie na budowę tego obiektu - mówił na sesji rady miasta Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński.

Prace mają zostać zakończone najpóźniej do końca 2023 roku. Źródła finansowania mają być trzy: z budżetu miasta i województwa po 8 mln zł oraz środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 16 mln zł.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki to inwestycja, w ramach której przebudowane zostaną trybuny stadionu oraz powstanie infrastruktura lekkoatletyczna – hala biegowa, która pomieści 400-metrową bieżnię, tor do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż oraz tor łuczniczy. W hali powstaną m.in.: strefa siłowni i fizjoterapii z hydromasażem z własnym zapleczem szatniowym, pomieszczenia sędziów, pokoje socjalne dla kadry szkoleniowej, pomieszczenia medyczne do kontroli antydopingowej. Częścią inwestycji ma być także nowy parking.