Sąd Rejonowy w Brzozowie wydał wyrok w sprawie 39-letniego Krzysztofa S. z miejscowości Izdebki. Mężczyzna odpuścił się obcowania płciowego ze swoimi trzema nieletnimi córkami.
Sprawę 39-letniego Krzysztofa S. z Izdebek w powiecie brzozowskim prowadziła najpierw Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Później przejęła ją Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Proces toczył się przed sądem Rejonowym w Brzozowie.

Prokuratura w Lublinie przedstawiła Krzysztofowi S. trzy zarzuty. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Brzozowie, gdzie odbyło się 12 rozpraw, wszystkie z wyłączeniem jawności, czyli przy drzwiach zamkniętych. Zarzuty dotyczyły obcowania płciowego z osobami poniżej 15 roku życia. Czynów tych miał się dopuścić wobec każdej z trzech córek kilkukrotnie.

Sąd Rejonowy w Brzozowie uznał, winę 39-letniego mężczyzny i skazał go na karę 9 lat pozbawienia wolności.

- Zdaniem sądu doszło w tym przypadku nie tylko do przestępstwa z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego, ale i do przestępstwa kazirodztwa zawartego w art. 201 KK. Czynów tych dopuścił się od kwietnia do 13 listopada 2018 r. - poinformował sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie.

Obok kary 9 lat pozbawienia wolności, sąd orzekł wobec Krzysztofa S. zakaz zbliżania się do swoich córek po wyjściu z zakładu karnego na odległość mniejszą niż 50 metrów na okres 10 lat. Oskarżony ma również zakaz kontaktów bezpośrednich, za pomocą internetu, telefonicznych oraz listownych.

Zasądzone zostały też nawiązki po 10 tys. zł od oskarżonego dla trzech córek.

- Krzysztof S. karę pozbawienia wolności będzie odbywał w systemie terapeutycznym dla sprawców przestępstw popełnionych na tle seksualnym - dodał sędzia Artur Lipiński.

Więcej na ten temat w portalu terazkrosno.pl