W poniedziałek około godziny 08.10 na Drodze Krajowej nr 19 na granicy miejscowości Jarocin i Katy (powiat niżański), doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba.
- Obydwa pojazdy poruszały się DK 19. Nissan prawdopodobnie wpadł w poślizg i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka ciągnikiem siodłowym. - mówia nam strażacy z OSP Jarocin.

Obecnie droga jest zablokowana.

Policjanci wyjaśniają przebieg zdarzenia

[AKTUALIZACJA godz. 13.30]
Niżańscy policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dzisiaj rano, na drodze krajowej nr 19 w Katach (powiat niżański). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym zginął kierowca osobówki.

Jak informuje nas policja - po godz. 8.20 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 19 w Katach. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym nissanem zderzył się z ciężarówką. Na miejscu zginął kierowca nissana, 66-letni mieszkaniec Stalowej Woli.

26-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec woj. lubelskiego, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Nisku.
Był trzeźwy.

Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

[Aktualizacja godzina 14.50]
Na miejscu wypadku nie ma już utrudnień