Nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w trzech ogniskach na terenie Rzeszowa. Łącznie jest to 10 przypadków - informuje nas Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.
Największą ilość nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr w Rzeszowie. Wykryto tam 7 kolejnych przypadków. Łącznie liczba ta wynosi 67 osób, w tym 40 z personelu medycznego i pomocniczego, 20 pacjentów. Natomiast 7 przypadków jest w trakcie ustalania. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną.

Z kolei dwa nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w Szpitalu Miejskim. Zakażonych jest już łącznie 23 osoby, w tym 19 z personelu medycznego i 2 pacjentów. Dwa przypadki są w trakcie ustalania.

Także jedno nowe zakażenie Covid-19 potwierdzono na Uniwersytecie Rzeszowskim. Łącznie jest to już 8 studentów. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Żadnych przypadków nie zanotowano natomiast w szpitalu Pro-Familia oraz na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym WSPR- Rzeszów.

Na podkarpaciu potwierdzono dzisiaj 319 nowych zakażeń koronawirusem. Więcej na ten temat przeczytają państwo tutaj: Raport Koronawirus. Na podkarpaciu zmarło 14 osób!