Na skutek gwałtownych opadów deszczu obecnie najgorsza sytuacja jest w mieście Jasło i okolicach. Pogoda przyniosła tam straty w postaci min. zalanych domów. Mogło tam dojść nawet do 153 mm opadów deszczu.
Obecnie najpoważniejsza sytuacja jest w powiecie jasielskim. Z informacji przekazanych przez Marcina Betleje, rzecznika Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej, zostało tam ewakuowanych 39 osób. Obecnie nieprzejezdna jest droga krajowa nr 28. IMGW informował, że stacja pomiarowa w Jaśle odnotowała sumę opadów sięgającą 86 mm. Na całym Podkarpaciu minionej doby straż pożarna interweniowała ponad 600 razy.

Niedziela będzie kolejnym gorącym dniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje przelotne opady deszczu i burze. Najgroźniejsze będą na zachodzie kraju. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski przestrzega, że w czasie burz mogą wystąpić opady deszczu do 30 milimetrów i silne porywy wiatru - nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.