Do Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie trafił nowoczesny rezonans magnetyczny za około 6 mln zł. To pierwsze tego typu klasy urządzenie w Polsce.
Jest to pierwszy w Polsce tej klasy aparat. Zastosowano w nim nowoczesną technologię pozwalającą na praktycznie bez helową pracę skanera. Rozwiązanie to pozwala znacząco obniżyć koszty eksploatacji urządzenia.

Nowy rezonans magnetyczny charakteryzuje się wysokimi parametrami diagnostycznymi, innowacyjnym skanerem, obrazowanie 2D i 3D odbywa się w krótszym czasie. W praktyce oznacza to, iż badanie można wykonać z większą dokładnością w skróconym czasie.

Dodatkowo aparat umożliwia wykonanie szeregu wysokospecjalistycznych badań: rezonans magnetyczny serca, rezonans magnetyczny płodu, rezonans magnetyczny całego ciała oraz szersze obrazowanie w onkologii.

Badanie rezonansem magnetycznym INGENIA AMBITION 1.5T X jest bardziej komfortowe dla pacjenta ze względu na większą średnicę otworu, która ma 80 cm, co redukuje uczucie klaustrofobii. Jednocześnie większa średnica gantry ułatwia badanie pacjentów o dużej masie ciała. W rezonansie mogą być badani pacjenci do 250 kg.

Poziom hałasu w trakcie badania został zredukowany o 80% a przyjazna audio-wizualna przestrzeń badania działa relaksująco na pacjenta.

Badania nowy aparatem są realizowane od września 2021 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.